Brązowy Medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w siatkówce plażowej!

 

 

Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych odbywał się w Mysłowicach, w dniach 28-30.07.2023r. Na Śląsk przyjechało 16 najlepszych polskich par plażowych, wyłonionych podczas dwóch turniejów półfinałowych. Para Urbańska/Leśniewicz zmagania rozpoczęła od dwóch wygranych spotkań. W trzecim, decydującym o awansie do strefy medalowej, dramatycznym meczu o wygranej musiał zadecydować trzeci set – tie break. Obie pary popisywały się dobrymi atakami, obronami i blokami. O tym, kto wejdzie do turniejowego top 4, zadecydowało opanowanie boiskowych emocji. W samej końcówce spotkania, chłodniejszą głową wykazały się uczennice SMS Spała. Porażka jednak nie eliminowała pary Urbańska/Leśniewicz z turnieju, w niedzielę miały jeszcze jedną szansę, żeby awansować do strefy medalowej. Mecz był podwyższonego ryzyka, bo przegrana para zostawała z niczym. Weronika i Wiktoria wykorzystały swoją ostatnią szansę wygrywając bardzo nerwowe spotkanie 2:1. W tym spotkaniu zaprocentowało zdobyte doświadczenie podczas turniejów seniorek. Wygrana w tym spotkaniu oznaczała awans do półfinału, w którym czekała para pretendująca do złotego medalu. Urbańska/Leśniewicz nawiązały walkę, jednak dobrze broniące przeciwniczki nie pozwalały na łatwe zdobycze punktowe. Faworytki półfinału – Radelczuk/Łabuz nie dały się zaskoczyć i to one wygrywając mecz w stosunku 2:0 awansowały do finału. Należy jednak dodać, że w dwóch przegranych spotkaniach, dziewczęta uległy koleżankom na co dzień uczących się i trenujących w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Spale, który to przygotowuje zawodniczki pod kątem Reprezentacji Polski. Dwa lata trenowania codziennie plażówki, w porównaniu do 3 wspólnych miesięcy Urbańskiej i Leśniewicz, zrobiły różnicę i pozwoliły na wygranie spotkań, ale nie była to różnica klas. Mecze były wyrównane i na wysokim poziomie. Mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski był bardzo wyrównany, przeciwniczki bardzo sprytnie grały, większość akcji kończąc atakiem z drugiej piłki. Jednak po zmianie założeń taktycznych, większość ataków została obronionych i udało się stworzyć punktowe kontry. Mecz do samego końca był emocjonujący. Oba sety zakończyły się wysokim wynikiem 21:19 na korzyść pary Urbańska/Leśniewicz, które mogły cieszyć się z wymarzonego medalu. 

 

Wyniki spotkań turnieju finałowego MP JUNIOREK MŁODSZYCH

 

I RUNDA: URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Sikora/Bałtrukiewicz (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 2:0 

II RUNDA: URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Frybel/Solarewicz (Volleyball Wrocław) 2:1 

III RUNDA: URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Rapczyńska/Bartosiewicz (SAS Sejny/SMS SPAŁA) 1:2 

STREFA 5-6 URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Sikora/Szydełko (UKS Wieża Radków) 2:1 

PÓŁFINAŁ URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Radelczuk /Łabuz (UKS Tempo Chełm/SMS SPAŁA) 0:2 

MECZ O 3 MIEJSCE URBAŃSKA/LEŚNIEWICZ – Zdebska/Yachmin (MKS Proszowice) 2:0 

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH 

  1. Julia Radelczuk/Paulina Łabuz (UKS Tempo Chełm/SMS SPAŁA) 
  2. Zuzanna Rapczyńska/Joanna Bartosiewicz (SAS Sejny/SMS SPAŁA) 
  3. WERONIKA URBAŃSKA/WIKTORIA LEŚNIEWICZ (UKS ATENA KAMAN WARSZAWA)

Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi Rafałowi Gnatowskiemu!

 

 

Może Ci się również spodoba