Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich Dziewcząt

W czwartek 4 maja rozpoczął się finałowy cykl Regionalnych Turniejów Nadziei Olimpijskich 2023. Rozgrywki regionalne dziewcząt odbywały się w Twardogórze (4-6 maja) i Białej Podlaskiej (6-8 maja).
Reprezentacja Mazowsza, w której składzie mamy nasze zawodniczki, swój turniej rozgrywała na obiektach w Białej Podlaskiej.
W grupie spotkała się z drużynami z województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, natomiast w ostatnim meczu mierzyła się z kadrą Podkarpacia, wygrywając 2:1.

Celem turnieju było wyłonienie wyróżniających się zawodniczek i wręczenie im powołań do dalszego naboru do SMS w piłce siatkowej halowej i siatkówce plażowej.

Wyróżnienia na Mazowszu otrzymały:
w siatkówce halowej: Andżelika Górzyńska (UKS Atena Kaman Warszawa) i Małgorzata Tabor (UKS Atena Kaman Warszawa)
w siatkówce plażowej: Antonina Pawłowska (UKS Atena Kaman Warszawa) i Zofia Wróbel (MUKS Sparta Warszawa).

Skład kadry woj. Mazowieckiego:
1. Zofia Wróbel (MUKS Sparta Warszawa)
2. Julia Jakimiak (MUKS Sparta Warszawa)
3. Zuzanna Kałkowska (UMKS MOS Wola Warszawa)
4. Liliana Olszewska (KS Saska Warszawa)
5. Małgorzata Lapeusz (KS Saska Warszawa)
6. Julia Mieleń (UKS Atena Kaman Warszawa)
7. Lena Grabowska (UKS Atena Kaman Warszawa)
8. Antonina Pawłowska (UKS Atena Kaman Warszawa)
9. Andżelika Górzyńska (UKS Atena Kaman Warszawa)
10. Alicja Borczon (UKS Atena Kaman Warszawa)
11. Maria Jankowska (UKS Atena Kaman Warszawa)