Intensywny tydzień Atenek!

Bardzo dobre rozpoczęcie kolejnego tygodnia siatkarskich zmagań. Znakomity mecz rozegrały siatkarki pierwszego zespołu UKS Atena Kaman Warszawa w kategorii kadetka. W ramach I ligi wojewódzkiej, na swoim terenie podejmowały MUKS Sparta II Warszawa. Było to pierwsze spotkanie drużyn w tym sezonie. Siatkarki Atenybardzo dobrze weszły w mecz i od samego początku było widać ich dominację. Wszystkie sety przebiegały pod ich dyktando. Siatkarki trenera Beczka zminimalizowały ilość błędów własnych i skutecznie wyprowadzały akcje. Znaczna przewaga była widoczna w każdym secie, ponieważ siatkarki Ateny nie dały przeciwniczkom wyjść nawet z 15 punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Dzień później mogliśmy obserwować kolejne derby Warszawy, tym razem na szczeblu juniorskim. W hali przy ulicy Konwiktorskiej pierwszy zespól Ateny zmierzył się z MOS Wola II Warszawa. Spotkanie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły grały koncertowo, kibice mogli podziwiać wielkie siatkarskie widowisko. Pierwszy set, po zaciętej grze na przewagi został wygrany przez gospodynie. Kolejny set poziomem dorównywał pierwszemu. Obie drużyny bardzo skutecznie broniły ataki przeciwnika, a później wyprowadzały ‘kontry’. Po zaciętej walce, drugi set padł łupem MOSu Wola. W meczu stan 1:1, czyli walka zaczyna się od nowa. W trzeciej partii znacząco lepsze okazały się być siatkarki Ateny Kaman Warszawa i całego seta wygrały 25:16. Czwarty i tym samym ostatni set przypominał początek meczu. Zacięta walka o każdy punkt. Dla siatkarek z Woli była to walka o pozostanie w grze, a gospodyń o zgarniecie 3 punktów do tabeli. W samej końcówce lepsze okazały się być atenki i wygrały seta 25:20. Cale spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla siatkarek trenera Olenderka.

W II lidze juniorek II zespól Ateny zmierzył się z zespołem OTPS Nike Ostrołęka. Niestety dla stołecznych siatkarek nie był to udany wyjazd.  Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przeciwniczek.

W piątek przy ulicy Konwiktorskiej miało miejsce stracie dwóch stołecznych drużyn. Drużyna UKS Atena III Kaman Warszawa zmierzyła się z KS Saska Warszawa. W pierwszym secie mogliśmy obserwować zaciętą walkę na wysokim poziomie. Jednak w końcówce lepsze okazały się być siatkarski Saskiej i po grze na przewagi wygrały seta. Falstart siatkarek Ateny. Gospodynie wyciągnęły wnioski i drugi set przebiegł już zupełnie inaczej. Od samego początku widać było dominacje siatkarek trenera Wójcika, które nie pozwoliły rywalkom wyjść z 12 punktów. Kolejny set już zdecydowanie bardziej zacięty, jednak dalej pod kontrolą Atenek, wygrany do 19. Ostania partia meczu to już pokaz siły gospodyń. Atenki nie popełniały błędów własnych, zagrały swoją najlepszą siatkówkę. UKS Atena Kaman Warszawa wygrał cale spotkanie 3:1.

W weekend odbył się turnieju o Puchar burmistrza Woli.  Wzięły w nim udział 2 drużyny UKS Atena Warszawa, I zespół kadetek oraz II zespół młodziczek. Jak co roku turniej stał na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nim udział 10 zespołów z całej polski. Bardzo dobry występ odnotował zespól kadetek. Siatkarki trenera Beczka zajęły 2 miejsce, po tym jak w finale musiały uznać wyższość drużyny gospodyń, MOSu Woli. Najlepszą zawodniczką wybrana została Basia ostrowska. Młodziczki ostatecznie zajęły 5 miejsce, a najlepszą zawodniczką została wybrana Asia Kwasiborska.

Na wyjeździe swoje kolejne ligowe spotkanie rozegrała II drużyna Ateny Warszawa w kategorii kadetka. W ramach II ligi wojewódzkiej stołeczne siatkarki mierzyły się z MKS Iskrę legionowo. Początek meczu nie przebiegał po naszej myśli. Atenkom brakowało koncentracji, a przeciwniczki wypracowały sobie kilkupunktowa przewagę. Jednak po jakimś czasie udało się ustabilizować grę i odrobić straty. Pierwsze dwa sety wygraliśmy kolejno do 16 i 17. Ostatni set to już dominacja warszawskich siatkarek, zakończony wynikiem 25:11. Siatkarki pod wodzą trenerki Katarzyny Rycaj-Frołow zapisują na swoim koncie kolejne bardzo cenne zwycięstwo.