Atena 16.01-22.01

 

 

Tydzień pod znakiem fazy play-off. Swoje mecze fazy play-off rozegrały w tym tygodniu, aż trzy nasze zespoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w tylko dwóch kategoriach wiekowych. W lidze kadetek doszło do nietypowej sytuacji, dwa zespoły z tego samego klubu stanęły do walki o awans do kolejnej rundy play-off. 

 

 
W dniach 19 i 20 stycznia miał miejsce dwumecz naszych kadetek. Drużyna Kadetek I mierzyła się z drużyną Kadetek III (zawodniczki grające na co dzień w kategorii młodziczek). Mecze zapowiadały bardzo dużo emocji, grające znakomicie i mające tylko jeden cel kadetki vs rozpędzone młodziczki, które dopiero co wygrały 2 ligę i uzyskały awans do przyszłorocznej 1 ligi kadetek. Pierwszy mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie, oba zespoły grały znakomicie. Pierwsze dwa sety padły łupem naszych Kadetek (25:19, 25:17). W kolejnej partii nasze młodziczki weszły na jeszcze wyższe obroty i to im udało się zdobyć 25 punktów. W meczu stan 2:1 dla Kadetek, szansa dla nich na zakończenie tego spotkania a dla młodziczek walka o pozostanie w grze. Jednak w czwartej i tym samym ostatniej odsłonie tego meczu lepsze okazały się być Kadetki. Wygrały ostatniego seta 25:10 i tym samym cały mecz 3:1. 
Kolejny dzień to dla naszych młodziczek szansa na rewanż. Patrząc na poziom meczu z poprzedniego dnia, widzowie mogli się spodziewać ogromnego widowiska. Oba zespoły o to zadbały i przysporzyły kibicom wielu emocji. Pierwsze dwa sety zostały wygrane przez Kadetki do 18 i 16. wygranie trzeciego seta byłoby dla nich bardzo efektownym zakończeniem meczu i awansem do kolejnej rundy fazy play-off. Jednak nasze młodziczki weszły na jeszcze wyższy poziom i wygrały kolejne dwa sety również do 18 i 17. W meczu stan 2:2 i jasnym jest, że zwycięzcę spotkania wyłoni tie-break. Podczas finałowej partii emocje sięgały zenitu. W tie-breaku lepsze okazały się być nasze młodziczki i tym samym wygrały całe spotkanie 3:2. 
Bilans setów zadziałał na korzyść naszych Kadetek i to one awansowały do kolejnej rundy fazy play-off. 
Komentarz trenera po wygranej Kadetek: “zespoły równe pod względem umiejętności technicznych po naszej stronie była siła fizyczna i doświadczenie , zespół młodziczek pokazał pazur i ambitną obronę, kadetki wytrzymały presję która była bardzo duża. Teraz Mecze że Sparta o finał Mazowsza Jesteśmy gotowi do walki”
 
 
 
 
W tym samym tygodniu mecze play-off rozegrały nasze juniorki, mierzyły się one z już dobrze nam znaną drużyną UMKS MOS Wola II Warszawa. Pierwszy mecz Atenki zagrały na wyjeździe, na hali przy ulicy Rogalińskiej. W spotkaniu zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Funkcjonowały u nas wszystkie elementy gry, nasze zawodniczki były bardzo skuteczne w swoich akcjach. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando. Atenki wygrały go gładko w trzech setach. (25:6, 25:17, 25:10)
W sobotę rewanż i Atenki gościły siatkarki MOSu u siebie. Mecz ten stał na zdecydowanie wyższym poziomie. Jednak nasze siatkarki miały tylko jeden cel w głowie – zwycięstwo i awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza. W naszym zespole widać było ogromną motywację i skupienie. Atenki zagrały jak z nut, nie dając przeciwniczkom żadnych szans. Dodatkowo na parkiecie mogły się zaprezentować wszystkie nasze zawodniczki. Udało im się bardzo efektownie wygrać te derby warszawy, całą fazę play-off i uzyskać awans do Finałów Mazowsza. Te odbędą się w dniach 3-5 lutego. 
 
 
 
 
W tym tygodniu na siatkarskich parkietach mogliśmy oglądać również nasze najmłodsze siatkarki. W sobotę odbył się trzeci i tym samym ostatni turniej Lesznowolskiej Ligi Siatkówki w kategorii “trójek” dziewcząt. UKS Atenę Kaman Warszawa reprezentowały 3 zespoły, pod wodzą trenera Krzysztofa Wieczorka. Najlepiej wypadł grający w I lidze zespół Atena 1, zajmując bardzo dobre trzecie miejsce. Podczas turnieju młodym Atenkom udało się wygrać 3 z 5 meczów, z zespołami Sparty Warszawa, MOSu Woli Warszawa i Lesznowoli. Skład zespołu: Aleksandra Kosińska, Maja Wysocka, Martyna Wojtusik.
Zespół Atena 2 (Maja Budzińska, Andżelika Brzózka, Maja Wacławek, Weronika Pietras) oraz Atena 3 (Martyna Kuniewska, Natalia Martin, Aleksandra Dubek, Alicja Sadowska, Natalia Kraska, Wiktoria Jaworska) grały ze zmiennym szczęściem podczas całej ligi i ostatecznie zajęły miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce turnieju. Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom naszych siatkarek za doping podczas całego turnieju. 
 
 
 
 

 

W weekend odbyła się kolejna konsultacja Kadry Mazowsza na Turniej Nadziei Olimpijskich. UKS Atenę Kaman Warszawa na zgrupowaniu, które odbywało się w Kobyłce reprezentowało aż 10 zawodniczek: Górzyńska Andżelika, Pawłowska Antonina, Jankowska Maria, Mieleń Julia, Matysiak Zuzanna, Mażewska Antonina, Strzałkowska Oliwia, Borczon Alicja, Grabowska Lena, Tabor Małgorzata.

 

 

Może Ci się również spodoba