Atena 09.01-15.01

 
 
 
Wracamy do grania po świątecznej przerwie! 
W minionym tygodniu swoje mecze rozegrał nasz trzeci zespół kadetek, który składa się z pierwszego zespołu młodziczek, walcząc w fazie play-off o wejście do I ligi.
Wszystkie zespoły młodziczek rozegrały swoje ostatnie turnieje ligowe. 
W środę 11 stycznia na wyjeździe kadetki mierzyły się z drużyną MUKS Sparty II Warszawa. Było to już kolejne spotkanie obu drużyn, bardzo dobrze zapowiadające się derby stolicy. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i w każdym secie widać było walkę punkt za punkt. Jednak to naszym zawodniczkom udało się wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Wygrywamy pierwszy pojedynek fazy play-off 3:1 (17, 18, -23, 20)
 
 
 
 
Dwa dni później, 13 stycznia, to my gościliśmy na swoim terenie zawodniczki Sparty. Wszyscy zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania, nasza wygrana oznaczała awans UKS Ateny Kaman Warszawa do I ligi. W naszym zespole od samego początku było widać skupienie i ogromną motywacje. Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie i wygraliśmy pierwszego seta 25:18. Druga odsłona meczu również przebiegała pod nasze dyktando i została wygrana przez nasze siatkarki 25:16. Ostatnia partia meczu to dla nas możliwość zakończenie spotkania i wygrania fazy play-off, dla naszych przeciwniczek walka o utrzymanie w grze. Była to najbardziej zacięta partia tego meczu, jednak z happy-endem. Nasze zawodniczki wygrały ją 25:23 i tym samym całe spotkanie 3:0. Takim efektownym wynikiem wygrały całą fazę play-off i awansowały do I ligi mazowieckiej. Kadetki wywalczyły historyczny awans do I ligi! Jeszcze nigdy w historii Ateny, II zespół, a co dopiero III nie awansował do I ligi. Sukces tym większy, że wywalczyły go nasze młodziczki!
 
 
 
W weekend swoje turnieje ligowe rozegrały wszystkie trzy zespoły naszych młodziczek. Młodziczki I były gospodyniami turnieju. Nasze zawodniczki już dawno zapewniły sobie I miejsce w rywalizacji i trener mógł poeksperymentować ze składem. Podczas turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się z zespołami Saskiej Warszawa, UMKS MOSu Wola Warszawy, Sparty I i II Warszawa oraz Victorii Lubowidz. Atenkom udało się wygrać 4 z 5 spotkań.
 
 
 
 
Drugi zespół młodziczek zagrał tym razem w IV lidze. Pierwszy mecz Atenki rozegrały z drużyną z Nowego Dworu Mazowieckiego. Spotkanie niestety nie poszło po ich myśli, nasze zawodniczki popełniały dużo błędów własnych i mecz zakończył się porażką. Z większym animuszem Atenki przystąpiły do drugiego meczu. Po pierwszym przegranym secie, zrewanżowały się w drugim i o wszystkim decydował tie-break. Słaby start okazał się nie do odrobienia i przegraliśmy drugi mecz z Esperanto 1:2. Emocje za to były w trzecim meczu z Metrem Warszawa. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia i graliśmy tak do końca odnosząc w końcu zwycięstwo 2:0.
 
 
 
Trzeci zespół młodziczek swój turniej grał w Międzyborowie. Atenki wygrały wszystkie swoje mecze stosunkiem 2:0, i tym samym zakończył sezon na Mazowszu awansem do 6 ligi. Brawa dla całej drużyny za regularne awanse z turnieju na turniej.
 

Może Ci się również spodoba