Atena 13.03-19.03

 
 
JUNIORKI ATENA KAMAN WARSZAWA SZÓSTA DRUŻYNĄ W POLSCE!​
 
W minionym tygodniu w Dębicy został rozegrany Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn w kraju, w tym UKS Atena Kaman Warszawa.
Pierwszego dnia nasze zawodniczki musiały się zmierzyć z faworytkami i jak się później okazało zwyciężczyniami turnieju GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Ten mecz niestety nie przebiegł po naszej myśli i został wygrany przez zawodniczki z Pomorza 3:0.
 
Drugiego dnia turnieju zmierzyliśmy się z zespołem MKS Energa Kalisz – obrońcą tytułu z zeszłego roku. To spotkanie również niestety nie przebiegło po naszej myśli. Udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść jedynie w 3 secie. Niestety to było za mało na dobrze dysponowaną drużynę z Kalisza, przegrywamy to spotkanie 1:3.
 
W ramach ostatniego meczu fazy grupowej zmierzyliśmy się z bardzo dobrze znanym już nam przeciwnikiem, zespołem LTS Legionovia Legionowo. Ten pojedynek decydował która z drużyn zagra o 5, a która o 7 miejsce. Było to jedno z bardziej emocjonujących spotkań w całym turnieju. Po bardzo zaciętych pięciu setach, pełnych walki po obu stronach siatki Atenkom udało się zdobyć 15 punkt w tie breaku i tym samym wygrać spotkanie 3:2. Oznaczało to, że kolejnego dnia zagramy o 5 miejsce w turnieju.
 
W meczu o 5 miejsce naszymi przeciwniczkami były zawodniczki #Volley Wrocław. To spotkanie było równie emocjonujące jak to z drużyną z Legionowa. Mimo bardzo dobrej gry Atenek, po 5 morderczych setach musimy uznać wyższość przeciwniczek. Tym samym turniej kończymy na 6 miejscu.
 
Skład zespołu: Kinga Rembelska (kapitan), Julia Dymus, Patrycja Kabala, Patrycja Majos, Weronika Matysiak, Gabriela Melewska, Daria Pieńkowska, Emilia Pietruszkiewicz, Natalia Pietruszkiewicz, Anna Sitek, Katarzyna Stachlewska, Wiktoria Telecka, Martyna Tołkaczewska, Weronika Urbańska, Wiktoria Wojtyniak.
Trenerzy: Piotr Olenderek, Bartosz Pater, Mikołaj Snopkowski, Ewa Urbańska – fizjoterapeuta.
 
 
W tym samym czasie na hali przy ulicy Konwiktorskiej został rozegrany turniej ⅛ Mistrzostw Polski Młodziczek. Podczas turnieju Atenki zmierzyły się z drużynami UMKS Tuszyn, MUKS JOKER Świecie oraz Energa MKS Truso Elbląg. Wszystkie spotkanie zostały wygrane przez nasze zawodniczki, bez starty ani jednego seta. Uzyskując taki wynik nasze młodziczki zapewniły sobie awans do turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.
 
Ostateczna kolejność turnieju.
 
1. UKS ATENA KAMAN WARSZAWA – awans do 1/4 MP
2. MUKS Joker Świecie – awans do 1/4 MP
3. MKS Tuszyn
4. Energa MKS Truso Elbląg
 
Wyróżnione zawodniczki w drużynach:
Andżelika Górzyńska i Antonina Pawłowska – Atena Kaman Warszawa
Julia Figura – Joker Świecie
Oliwia Janiszewska – Tuszyn
Oliwia Korożan – Energa Truso Elbląg
 
Skład zespołu: Andżelika Górzyńska, Aleksandra Bigos,Alicja Borczon, Lena Grabowska, Maria Jankowska, Zuzanna Matysiak, Antonina Mażewska, Julia Mieleń,Hanna Najmowicz, Wiktoria Niedźwiedzka,Anna Pastuszka, Antonina Pawłowska, Hanna Perzyk,Anna Siwik, Oliwia Strzałkowska,Małgorzata Tabor
Trenerzy: Artur Wójcik, Piotr Najmowicz
 
 
W miniony weekend trzeci zespół młodziczek rywalizował w turnieju towarzyskim w  Kozienicach, gdzie gospodarzem turnieju była miejscowa „Jedynka”. Atenki finalnie zajęły 6 miejsce w turnieju.
 
Najlepszą zawodniczką drużyny wybrana została Zofia Bąk.
 
 
 
 

 

 

 

Może Ci się również spodoba