Atena 27.02-05.03

 
 
Awans Juniorek do Finałów Mistrzostw Polski!
 
W dniach 3-5 marca w Wieliczce odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski. Podczas niego nasze zawodniczki zmierzyły się z zespołami AS AZS-AWF Wrocław, UKS SMS Police oraz SMS Solna Wieliczka.
Naszymi pierwszymi przeciwniczkami były zawodniczki z Wrocławia. W mecz weszliśmy dobrze, graliśmy bardzo skutecznie i popełnialiśmy mało błędów własnych. Dzięki temu udało nam się wygrać pierwszego seta do 18. W drugiej partii, podkręciliśmy tempo i wzmocniliśmy zagrywkę, dzięki temu wygraliśmy ją do 11 i tym samym objęliśmy w meczu prowadzenie 2:0. W trzeciej odsłonie utrzymaliśmy motywację z poprzednich setów. Nasze zawodniczki były skoncentrowane na każdym punkcie dzięki czemu udało nam się zakończyć tego seta 25:20 i tym samym wygrać całe spotkanie 3:0. 
 
Drugiego dnia turnieju zmierzyliśmy się z drużyną z Polic. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando i było tylko pokazem dobrej gry Atenek. Zostało ono wygrane przez nasze zawodniczki 3:0 (25:22, 25:12, 25:17).
 
Ostatniego dnia, na zakończenie turnieju zmierzyliśmy się z zeszłorocznymi finalistkami Mistrzostw Polski – drużyną SMS Solna Wieliczka. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, każda z drużyn chciała awansować do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. Niesamowite obrony, długie akcje oraz walka o każdą piłkę najlepiej charakteryzują to spotkanie. Niestety mimo zaciętej walki z tego spotkania wróciliśmy na tarczy. Przegrywając z drużyną z Wieliczki 2:3 (25:17, 25:23, 22:25 23:25 6:15) uzyskujemy awans z drugiego miejsca.
 
Skład zespołu: Kinga Rembelska (kapitan) Martyna Tołkaczewska, Ania Sitek, Wiktoria Wojtyniak, Wiktoria Telecka, Patrycja Kabala, Patrycja Majos, Emilia Pietruszkiewicz, Julia Dymus, Gabriela Melewska, Daria Pieńkowska, Natalia Pietruszkiewicz, Weronika Matysiak, Kasia Stachlewska
 
W tym samym tygodniu w Mysiadle był rozgrywany turniej mini siatkówki. W kategoriach czwórek i trójek Atenę Kaman Warszawa reprezentowało 5 zespołów. Natomiast w najmłodszej kategorii dwójek aż 7 zespołów.
 
Trójki Ateny z kompletem zwycięstw meldują się w 1 lidze po niedzielnym turnieju rozstawieniowym Mistrzostw Mazowsza. Zespół Atena 2 z dwoma zwycięstwami i jedną przegraną zagra w kolejnym turnieju o miejsca w drugiej dziesiątce.
 
 
Pierwszy zespół “czwórek” z Ursynowa odniósł komplet zwycięstw i awansował do 3 ligi.
Skład: Zuzanna Sosna, Lena Marciniak, Maja Budka, Marta Korycka, Anna Biernacka oraz Dafne Dąbrowska
 
„4” Śródmieście: Atena 2 – 2 wygrane, 3 przegrana co daje grę w 4 lidze w następnym turnieju, Atena 4 – 3 wygrane, 2 przegrane co daje grę w 9 lidze w następnym turnieju, Atena 5 – 4 wygranych, 1 przegrana, co daje grę w 11 lidze w następnym turnieju. Na turniej każda z ekip pojechała w osłabionych składach, występując w „gołych czwórkach”. W żadnej z drużyn nie było możliwości zmian. A zmiany te byłyby bardzo potrzebne, ponieważ na tym turnieju poziom zespołów w danych grupach był wyrównany i każdy błąd czy zła seria zespołu były na wagę przegranej. Wszystkie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Cieszy jednak fakt, że momentami gra wygląda o wiele składniej niż ostatnio. Do pełni szczęścia zabrakło utrzymania koncentracji i dobrej gry przez dłuższy czas rywalizacji.
 
 

Może Ci się również spodoba