Atena 20.02-26.02

 

 

Wyjazd Kadetek do Opola na Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski.
 
W tym tygodniu Nasze Kadetki wyjechały do Opola, aby walczyć w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski.
Na zawody pojechały prosto z obozu w Sokołowie Podlaskim, gdzie formę szlifowała spora grupa zawodniczek Naszego Klubu.
W turniej weszliśmy dobrze. Naszymi pierwszymi przeciwniczkami były siatkarki zespołu UKS Green Volley Ełk. Spotkanie było zacięte, a w nerwowych końcówkach setów nasze zawodniczki okazywały się lepsze. Siatkarkom Ateny Kaman udało się wygrać to spotkanie 3:0 (26:24, 25:21, 25:18).
 
Tego samego dnia nasze zawodniczki rozegrały drugie spotkanie fazy grupowej, tym razem z drużyną SMS Solna Wieliczka. Niestety to spotkanie nie przebiegało po naszej myśli. Zostało ono wygrane przez nasze przeciwniczki, siatkarki z Wieliczki z wynikiem 3:0 (25:12, 25:14, 25:11).
 
Z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki, z drugiego miejsca, udało nam się awansować do kolejnej fazy turnieju, gdzie odbywała się walka o miejsca premiowane awansem do ½ Mistrzostw Polski. W niej mierzyliśmy się z zespołem SMS Ostrów Łaskovia Łask i gospodyniami turnieju czyli ECO UNI Opole.
 
Niestety w spotkaniu z Łaskiem lepsze okazały się być nasze przeciwniczki i to one wygrały cały mecz 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
 
W niedzielę rozegraliśmy ostatnie spotkanie w tym turnieju, mierząc się z ECO UNI Opole. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a my weszliśmy w nie bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta 25:23. Niestety wszystkie kolejne trzy sety zostały wygrane przez zawodniczki z Opola i to one wyszły zwycięsko z tego spotkania.
 
Nasze zawodniczki niestety nie zdołały wywalczyć awansu do kolejnej fazy MP i na tym etapie kończy się ich udział w tegorocznym Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych.
 
 
W tym tygodniu na siatkarskich parkietach mogliśmy oglądać również nasze młodsze siatkarki z kategorii “czwórek”. W sobotę 25 lutego wzięły udział w turnieju rozstawieniowym Łódzkiej Ligi Czwórek. Podczas niego zmierzyły się z zespołami ŁKS II, UKS II Ozorków, UMKS I Tuszyn, Łaskovia III oraz SPS II Zduńska Wola. Atenki w turnieju pokazały swoją siłę i nie miały sobie równych. Bez żadnych problemów wygrały wszystkie spotkania, w których zazwyczaj przeciwniczki nie przekraczały progu 3 zdobytych punktów! Mając na swoim koncie 5 zwycięstw zawodniczki UKS Ateny Kaman Warszawa trafiły do pierwszej ligi.
 
Skład zespołu: Zuzanna Sosna, Apolonia Podlach, Maja Budka, Lena Marciniak, Wiktoria Zimnoch, Marta Korycka
 
Trenerzy zespołu: Artur Pietras, Urszula Rzeźnik Małek
 
Asystent Trenera – Julia Chracewicz
 
 

Może Ci się również spodoba