Atena 29.01-05.02

 
 
Atena 29.01-05.02
 
W tym tygodniu cała uwaga była skupiona na naszych juniorkach, które w dniach 3-5 lutego grały w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza. Turniej rozgrywany był na hali w Nowym Dworze Mazowieckim, a podczas niego nasze siatkarki mierzyły się z zespołami LTS Legionovii Legionowo, MUKS Krótkiej Mysidało oraz gospodyniami LOS Nowy Dwór Mazowiecki.
 
W pierwszym spotkaniu Atenki mierzyły się z siatkarkami z Legionowa. Niestety mimo walecznej postawy naszych zawodniczek nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę w żadnym z setów. W tym pojedynku musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. Atena Kaman Warszawa ulega LTS Legionovii Legionowo 0:3 (22:25, 14:25, 21:25).
 
Drugiego dnia rozgrywek nasze siatkarki podejmowały zespół gospodyń. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy i stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Atenki dobrze weszły w mecz i pewnie wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego się zrewanżowały i wygrały ją 25:21. W meczu stan 1:1 walka zaczyna się od nowa. Jednak nasze siatkarki miały w głowie tylko jeden cel – wygranie tego spotkania aby dalej móc walczyć o najwyższe miejsca medalowe. W kolejnej odsłonie meczu po naszej stronie było widać ogromne skupienie i determinację. Dzięki temu udało nam się wygrać trzeciego seta 25:18. Czwarta partia była dla Atenek szansą na zakończenie spotkania. Mimo wysokiej poprzeczki postawionej przez przeciwniczki i nerwowej końcówki seta naszym siatkarkom udało się go wygrać 26:24. Tym samym zwycięsko zakończyliśmy całe spotkanie wygrywając z gospodyniami 3:1. MVP meczu została wybrana Wiktoria Wojtyniak, która rozegrała fenomenalne zawody.
 
Niedziela czyli ostatni dzień turnieju i spotkanie przeciwko drużynie MUKS Krótkiej Mysiadło. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando i nasze siatkarki nie pozostawiły przeciwniczkom najmniejszych szans. Wszystkie elementy naszej gry funkcjonowały bardzo dobrze. Popełnialiśmy mało błędów własnych i skutecznie wyprowadzały ataki. Atenki wygrały całe spotkanie 3:0 (25:14, 25:17, 25:18). MVP meczu została wybrana Weronika Urbańska.
 
Bilans dwóch wygranych i jednej porażki daje nam ostatecznie 2 miejsce w turnieju. Indywidualną nagrodę dla najlepszej atakujące turnieju zdobyła Wiktoria Wojtyniak.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 LTS Legionovia
2. UKS Atena Kaman Warszawa
3. LOS Nowy Dwór
4. MUKS Krótka Mysiadło
 
Teraz z niecierpliwością czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski.
 
 

Może Ci się również spodoba