ZŁOTE ATENKI!! MISTRZOSTWO POLSKI W KATEGORII CZWÓREK!

 

Warunkiem uczestnictwa w 27. Wielkim Turnieju Kinder Joy of Moving było zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w turniejach wojewódzkich. Atenki do Gliwic jechały jako Mistrzynie Mazowsza. Turniej finałowy rozgrywany był na pięknym obiekcie Arena Gliwice, który składa się z dwóch hal – Areny liczącej 17 tys. miejsc dla widzów oraz „hali treningowej”, w której mieści się 12 boisk do minisiatkówki. Atenki rozpoczęły turniej rozgrywając mecze na obiekcie treningowym. Ogrom hali, hałas z boisk oraz trybun zrobił na dziewczynach duże wrażenie. Po raz pierwszy graliśmy przy udziale publiczności i po raz pierwszy na takim obiekcie. Dziewczyny do pierwszego meczu podeszły bardzo nerwowo. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Oba zespoły grały nierówno, a nam ciężko było zagrać wytrenowane warianty. Dopiero w tie-breaku udało się opanować stres i narzucić swój styl gry. Mocne zagrywki, dokładne przyjęcia, udane kiwki i ataki zostały z nami do końca pierwszego etapu. W dwóch kolejnych meczach graliśmy pewnie i odważnie, co dało nam szybkie zwycięstwa w stosunku 2:0. Pierwszy etap zakończyliśmy trzema wygranymi.

 

ETAP I – wyniki:

UKS Atena Warszawa – UKS SG Kożuchów 2:1 (12, -12, 3)

UKS Atena Warszawa – UKS Lider Rokietnica 2:0 (5, 4)

UKS Atena Warszawa – UKS Jagiellończyk Biała Podlaska 2:0 (9, 8)

 

Jeszcze tego samego dnia Atenki miały do rozegrania 3 mecze drugiego etapu turnieju, tym razem na wielkiej Arenie. Po krótkiej przerwie obiadowej wróciliśmy na halę, gdzie przez wyrównane mecze w innych grupach doszło do znacznego opóźnienia gier. Swoje pojedynki rozpoczęliśmy dopiero po godzinie 20! Zmiana hali i późna godzina przyczyniły się do naszej nerwowej i słabszej gry. Widać było zmęczenie i rozkojarzenie. Po dwóch kolejkach w grupie L każda drużyna miała po jednej wygranej i jednej przegranej. O awansie decydowały ostatnie mecze. Odpowiednia porcja motywacji spowodowała powrót do optymalnej gry. W pewnym stylu wygraliśmy z zespołem MOSM Tychy i dzień zakończyliśmy awansem do najlepszej 8 turnieju.

 

ETAP II – wyniki:

UKS Atena Warszawa – UKS Jasieniak Gdańsk 2:1 (-6, 7, 9)

UKS Atena Warszawa – SL Salos Staniątki 0:2 (-13, -14)

UKS Atena Warszawa – MOSM I Tychy 2:0 (8, 6)

 

Do trzeciego etapu rozgrywek awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie, co spowodowało, że spotykaliśmy się z dwoma zwycięzcami swoich grup, więc zapowiadało się na trzy ciężkie, wyrównane mecze. Etap trzeci zaczęliśmy od derbów Warszawy z dobrze nam znaną Spartą, z którą dwukrotnie mierzyliśmy się w etapie wojewódzkim. Oba te spotkania były bardzo emocjonujące i wyrównane. Tym razem nasze dziewczyny narzuciły warunki gry. Szybko zdobytą przewagę punktową pewnie utrzymywały do końca seta. W derbach Warszawy Atena znowu wyszła zwycięsko, co dało dużo pewności i odwagi w kolejnych meczach. Trzy wygrane 2:0 dały nam pierwsze miejsce w grupie i awans w dobrym stylu do strefy medalowej!

 

ETAP III – wyniki:

UKS Atena Warszawa – Sparta Warszawa/Polonez Wyszków 2:0 (9, 12)

UKS Atena Warszawa – UKS Wieża Radków 2:0 (13, 10)

UKS Atena Warszawa – SMS Radzionków 2:0 (10, 10)

 

Półfinał z zespołem z Grudziądza rozpoczął się bardzo wyrównanie. Dwie drużyny wiedziały, co jest stawką meczu. W pierwszym secie spotkania żadna z drużyn nie mogła uciec na bezpieczną przewagę, przez co rozegrał się on na przewagi. W samej końcówce nasze zawodniczki wykonały punktowy blok oraz skutecznie obroniły i wykończyły kontrę, co pozwoliło na zakończenie seta 17:15. Podbudowane wyszarpaniem seta Atenki poszły za ciosem, wygrywając gładko do pięciu.

 

PÓŁFINAŁ – wynik:

UKS Atena Warszawa – KS STAL Grudziądz 2:0 (15, 5)

 

Po wygraniu półfinału wiedzieliśmy, że na naszych szyjach zawiśnie medal. Pytanie brzmiało – jakiego koloru? W finale naszymi przeciwniczkami były zawodniczki znanego nam zespołu z Radkowa. W głowach mieliśmy przewagę, jednak wiedzieliśmy, że nie można lekceważyć przeciwnika, ponieważ istnieje stare siatkarskie powiedzenie, że „na tym samym turnieju dwa razy z jednym zespołem się nie wygrywa”. Po pierwszym pewnie wygranym przez nas secie wdarło się małe rozprężenie, które zostało od razu wykorzystane przez dziewczęta z Radkowa. O złocie decydował tie-break! W ostatnim secie turnieju Atenki zaczęły mocno zagrywać, co poskutkowało szybko zdobytą przewaga, której nie wypuściliśmy do końca meczu!

 

FINAŁ – wynik:

UKS Atena Warszawa – UKS Wieża Radków 2:1 (8, -11, 4)

 

Po ostatniej akcji finału zaczęło się ogromne świętowanie. Młode Atenki osiągnęły swój pierwszy sukces na arenie ogólnopolskiej! Miejmy nadzieję, że to dopiero początek i w młodzieżowej siatkówce rocznik 08 nie raz nas zaskoczy!

 

Skład złotej drużyny:

Andżelika Górzyńska,

Antonina Pawłowska,

Oliwia Strzałkowska,

Zuzanna Matysiak,

Antonina Mażewska

 

Trenerzy: Rafał Gnatowski, Krzysztof Wieczorek

 

Może Ci się również spodoba