Atena 6.02-12.02

 

 

Kolejny weekend i kolejny udział Atenek w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza.
 
W miniony weekend na hali przy ulicy Rogalińskiej został rozegrany kolejny Turniej Finałowy Mistrzostw Mazowsza, tym razem w kategorii Kadetek. Nie mógłby się on odbyć bez udziału zawodniczek Ateny Kaman Warszawa. Podczas jego trwania Atenki zmierzyły się z zawodniczkami LTS Legionovii Legionowo oraz dwóch zespołów MOS Wola Warszawa.
 
W piątek 10 lutego Atenki rozpoczęły swoje zmagania, ich pierwszym rywalem był zespół z Legionowa. W całym meczu walka była bardzo wyrównana, jednak nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Zespół z Legionowa wygrał całe spotkanie 3:0 (25:20, 25:21, 25:20).
 
Drugiego dnia turnieju nasze zawodniczki mierzyły się z pierwszą drużyną MOSu Wola Warszawa. Tak jak poprzednie spotkanie, to również stało na bardzo wysokim poziomie. Po obu stronach siatki było widać walkę o każdy punkt. Jednak do naszej gry wkradły się niewymuszone błędy. W tym spotkaniu również musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. MOS Wola I wygrał spotkanie 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)
 
Ostatniego dnia turnieju nasze zawodniczki rozegrały kolejne derby Warszawy. Tym razem zmierzyły się z drugą drużyną zespołu z Woli. Bez wątpienia było to najbardziej emocjonujące spotkanie całego turnieju. Oba zespoły walczyły w nim o brązowy medal Mistrzostw Mazowsza. Mecz rozpoczęliśmy od falstartu przegrywając pierwszego seta 10:25. Drugi set niestety również nie poszedł po naszej myśli i przegraliśmy go 15:25. W meczu przegrywaliśmy już 0:2, jednak nasze zawodniczki tak łatwo się nie poddają. Trzecia odsłona tego spotkania była odrodzeniem naszego zespołu. Atenki wyeliminowały wszystkie błędy własne i gładko wygrały seta 25:14, był to pokaz siły naszego zespołu. Czwarty set dla gospodyń był możliwością na zakończenie całego spotkania, a dla nas walką o pozostanie w grze i walce o brązowy medal. Był to bardzo emocjonujący set ponieważ oba zespoły chciały zrealizować swój cel. Jednak to nasze zawodniczki zachowały zimną krew i po emocjonującej końcówce wygrały partię 25:23. Wiadome było, że brązowego medalistę Mistrzostw Mazowsza wyłoni tie-break. Lepsze okazały się w nim być nasze zawodniczki i to one zdobyły 15 punkt. Tym samym wygrały całe spotkanie i zajęły 3 miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MOS Wola Warszawa I
2. LTS Legionovia Legionowo
3. UKS Atena Kaman Warszawa
4. MOS Wola Warszawa II
 
Teraz z niecierpliwością czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski
 
W Mistrzostwach Mazowsza kadetek zajmujemy trzecie miejsce!
 
Skład zespołu:
Gabriela Chincz – kapitan;
Weronika Urbańska, Hanna Babińczuk, Sandra Ganszczyk , Wiktoria Sztylko, Andżelika Górzyńska, Wiktoria Wielgosz, Weronika Borek, Oliwia Chmielarska, Blanka Lewandowska, Barbara Ostrowska, Lena Grabowska, Zuzanna Waldowska, Amelia Wancerz, Martyna Wiśniewska, Natalia Pietruszkiewicz.
Trenerzy: Adam Beczek, Bartosz Pater, Piotr Najmowicz, Artur Wójcik
Fizjoterapeutka – Ewa Urbańska
 
 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba