Aktualności

Aktualności > 2012powrót do listy

2012-06-24
Złote młodziczki!

Co to się działo na plaży w Zegrzu podczas Mistrzostw Mazowsza młodziczek. Walka, słońce, łzy rozpaczy i łzy szczęścia. Pierwszego dnia , w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza wystartowało 30 par dziewcząt bijących się w eliminacjach o awans do ścisłej 8. UKS Atena reprezentowały 3 pary. Na pierwszy ogień poszła para Śnieć/Witkowska, która po dobrzej grze przegrała swój pierwszy mecz, w drugim zagrała już dużo słabiej i odpadła z turnieju. Druga Nasza para Rybus/Strauch walczyła bardzo długo. W decydującym meczu o wejście do ósemki, w trzecim secie zabrakło dwóch punktów do wygranej i w ostatecznej klasyfikacji zajęła miejsca 9-12Jednak ten wynik dla tej pary był ogromnym sukcesem, można było być dumnym z ich woli walki i zaangażowania. Był jednak ktoś kto przebił to wszystko.Para Kasprzyk/Łodej. Turniej eliminacyjny przeszły jak burza, odnosząc same zwycięstwa, tylko ostatni mecz rozstawieniowy oddały przeciwniczkom walkowerem oszczędzając siły na turniej główny, co jak się okazało miało bardzo duże znaczenie. Niedziela rozpoczęła się dla Naszej pary bardzo dobrze, po wyranej 2:0 z parą Wachel/Strumińska. Następny mecz przyniósł jednak porażkę 1:2 z parą Bator/Brzozy i trzeba było się przebijać z prawej strony tabelki. Tu przyszło gładkie zwycięstwo z parą Wasążnik/ Jankowska. Półfinał zaczął się od porażki w pierwszym secie, jednak nie zdeprymowało to Naszych dziewcząt i kolejne dwa padły ich łupem i tak para Kurpiewska/Saganowska musiała pogodzić się z tym, że będą walczyć o medal brązowy.W finale nadszedł czas rewanżu, gdyż ponownie Nasze zawodniczki spotkały się z parą Bator/Brzozy. Nic nie zapowiadało sukcesu. Pierwszy set gładko dla przeciwniczek do 13, jednak Atenki nie poddały się, drugiego przechyliły na swoją korzyść wygrywając do 18. W trzecim secie długo była równowaga, lecz pewnym momencie dziewczyny odskoczyły na 13:10, jeszcze radomianki wzięły czas, jeszcze dwie zagrywki i koniec. Złoto dla Ateny! Najbardziej nieoczekiwany sukces!

Droga do złota:

1. Łodej Marta / Kasprzyk Gabriela (UKS Atena II Warszawa) - Wachel Aleksandra / Strumińska Natalia (UKS Olimp I Tłuszcz) - 2:0 (17;11)

2.Łodej Marta / Kasprzyk Gabriela (UKS Atena II Warszawa) - Bator Aleksandra / Brzuzy Weronika (MUKS 13 I Radom) - 1:2 (17,-13,-11)

3.Łodej Marta / Kasprzyk Gabriela (UKS Atena II Warszawa) - Wasążnik Karolina / Jankowska Luiza (MUKS Sparta II Warszawa) - 2:0 (12;2)

Półfinał

Łodej Marta / Kasprzyk Gabriela (UKS Atena II Warszawa) - Kurpiewska Natalia / Saganowska Agnieszka (UMKS MOS Wola I Warszawa) - 2:1 (-15,13,8)

Finał

Łodej Marta / Kasprzyk Gabriela (UKS Atena II Warszawa)  - Bator Aleksandra / Brzuzy Weronika (MUKS 13 I Radom) - 2:1 (-13,18,10)