2012-06-17
Złote kadetki.

W kolejny weekend rozegrano w Zegrzu zawody w piłce siatkowej plażowej o Mistrzostwo Mazowsza. Tym razem startowały kadetki. Do rywalizacji w eliminacjach przystąpiło sześć Naszych par klubowych, które walczyły o awans do turnieju głównego. W tej fazie z turniejem pożegnały się pary: Sawicka/Skwarczyńska, Czerniszewska/Wołosiak, Kubicka/Opacka. Jednego zwycięstwa do awansu zabrakło parze Lubaszka/Morawska. Awans do turnieju głownego wywalczyły za to pary Andrzejczuk/Paprocka i Gaszewska/Gawlik.

W niedzielnym turnieju głównym wystartowało 8 par, a wśród nich rozstawiona z numerem pierwszym para Maciejewska-Zięba Nasze dziewczęta nie zawiodły i po serii czterech zwycięstw złote medale zawisły na ich szyjach.

Pary Andrzejczuk/Paprocka i Gaszewska/Gawlik startowały ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajęły miejsca 5-6.

Kolejność meczy:

Maciejewska Anna / Zięba Alicja (UKS Atena I Warszawa) - Dziekańska Julita / Szyjka Izabela (UMKS MOS Wola III Warszawa)  - 2:0 (15,9)

Maciejewska Anna / Zięba Alicja (UKS Atena I Warszawa) - Wróblewska Aleksandra / Fokczyńska Aleksandra (NOSiR I / ABiS Łódź) - 2:0 (20,19)

Półfinał

Maciejewska Anna / Zięba Alicja (UKS Atena I Warszawa) - Dziekańska Julita / Szyjka Izabela (UMKS MOS Wola III Warszawa) - 2:0 (6,7)

Finał

Maciejewska Anna / Zięba Alicja (UKS Atena I Warszawa) - Chudek Monika / Osewska Gabriela (UKS Plas I Warszawa)  - 2:0 (14,17)

Końcowa kolejność Mistrzostw Mazowsza kadetek:

1. Maciejewska Anna / Zięba Alicja (UKS Atena I Warszawa)

2. Chudek Monika / Osewska Gabriela (UKS Plas I Warszawa)

3. Wróblewska Aleksandra / Fokczyńska Aleksandra (NOSiR I / ABiS Łódź)

4. Dziekańska Julita / Szyjka Izabela (UMKS MOS Wola III Warszawa)