2012-06-10
Złote juniorki

Jak czerwiec to plażówka, a jak plażowka to Atenki wypadają bardzo dobrze. Tym razem nad Zegrzem na boiskach, gdzie najczęściej rozgrywane są zawody akademickie rozegrano Mistrzostwa Mazowsza juniorek.

W zawodach wystartowały cztery Nasze pary. W sobotę w eliminacjach kolejno odpadały: Andrzejczuk-Paprocka (19-22 miejsce), Gawlik-Morawska (15-18 miejsce), Gaszewska-Sołtysiak (9-10).

W niedzielnym turnieju głównym wystartowało 8 par, a wśród nich rozstawiona z numerem pierwszym para Maciejewska-Zięba. Nasze dziewczęta nie zawiodły i po serii czterech zwycięstw złote medale zawisły na ich szyjach.

Kolejność meczy:

Maciejewska/Zięba (UKS Atena Warszawa) - Kwiatkowska /Grzelak (UKS Plas III / MKS MDK)

- 2:1 (-18,15,12)

Maciejewska/Zięba (UKS Atena Warszawa) - Kucińska /Dybek (MUKS Sparta I Warszawa)

- 2:0 (18,12)

Półfinał

Maciejewska/Zięba (UKS Atena Warszawa)  - Pietrzyńska /Semeniuk  (UMKS MOS I / UKS Pułaski)

- 2:0 (18,15)

Finał

Maciejewska/Zięba (UKS Atena Warszawa) -  Kucińska/ Dybek (MUKS Sparta I Warszawa)

- 2:0 (11;12)

Kolejność Mistrzostw Mazowsza Juniorek: