Oficjalna strona internetowa Klubu Siatkarskiego UKS ATENA

Aktualności

Aktualności > 2015powrót do listy

2015-04-24
Turniej Towarzyski w Starogardzie Gdańskim

 I miejsce „trójek” UKS Atena w Starogardzie.

 

W dniach 18-19 kwietnia odbył się w Starogardzie Gdańskim I Ogólnopolski Festiwal Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców „3” z okazji 50-cio lecia PSP 3, w którym wzięły udział 2 zespoły reprezentujące UKS Atena Warszawa pod wodzą trenera Arkadiusza Groszkowskiego. 

W turnieju wystąpiło 26 „trójek” reprezentujących głównie pomorskie i zachodniopomorskie kluby m.in.  tj. Gedania Gdańsk, UKS Jasieniak Gdańsk, MTS KwidzynPlas Goleniów, SAPS Starogard Gdański. Na tym tle nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze. I zespół w składzie: Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Mielnicka, Ola Baczewska i Martyna Leoniak (kontuzjowana, nie mogła grać ale dzielnie wspierała koleżanki dopingiem) rozpoczął ospale i w drugiej fazie zanotował nawet przegrany mecz z bardzo dobrą drużyną z Kwidzyna. Z meczu na mecz grał jednak coraz lepiej i w decydujących spotkaniach udowodniłswoją wyższość nad rywalkami rewanżując się m.in. kwidzyniankom i pokonując naszego odwiecznego rywala Gedanię Gdańsk i ostatecznie zwyciężył w całym turnieju.  

Dodatkowo Wiktoria Kowalczyk została wybrana przez trenerów MVP całego turnieju.

II zespół w składzie: Iga Marinković, Dominika Lachowska, Justyna Bieńkowska oraz Weronika Szulc podobnie jak koleżanki rozpoczął turniej grając nerwowo i męcząc się w pierwszych spotkaniach. Z upływem czasu dziewczęta zaczęły coraz lepiej rozumieć się na boisku co miało odzwierciedlenie  w wygranych spotkaniach i ostatecznie pozwoliło awansować do najlepszej 9 turnieju. Tutaj czekały już bardzo silne drużyny , z którymi ciężko było osiągnąć korzystny rezultat. Dziewczęta grały bardzo dobrze i przy odrobinie szczęścia mogły powalczyć o pierwszą piątkę, lecz ostatecznie zajęły 9 miejsce przegrywając wyższą pozycję stosunkiem małych punktów. Cieszy jednak, dobra postawa drugiego zespołu, szczególnie w kontekście zbliżającej się walki o najlepszą ósemkę na Mazowszu i tym samym zakwalifikowanie się bezpośrednio do finałów (obecnie dziewczęta zajmują właśnie 8 lokatę).

Wspierają nas

Nasi partnerzy

Copyright 2011 UKS ATENA
Projekt i wykonanie VISUALITY