Aktualności > 2008powrót do listy

2008-09-03
Puchar Polski w minisiatkówce w Zabrzu.

W ostatni weekend wakacji siatkarki z rocznika 1995 wystartowały w Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski "Kinder+Sport".Zawody te majš rangę Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w minisiatkówce.
W kategorii czwórek zespół UKS Atena Warszawa wystšpił w składzie : Ala Zięba, Ania Maciejewska, Ania Widera, Dominika Czerniszewska, Ada Sawicka oraz Magda Morawska (rocznik 96).
Trenerkš była p. Małgorzata Rycaj.
Nasza drużyna trafiła do stosunkowo łatwej grupy A, gdzie spotkała się z zespołem z Białegostoku oraz z Będzina. Zawodniczki Ateny zdołały pokonać pierwszy z nich, dzięki czemu trafiły do grupy walczšcej o miejsca 1-16. Niestety po słabej grze w następnym etapie przegrały z drużynami z Goleniowa, Krakowa oraz Starego Sšcza. Po sobotnich porażkach pozostała walka o miejsca 9-16. Drugiego dnia zawodów widać było lekkš poprawę w grze naszych zawodniczek, jednak wystarczyło to tylko na pokonanie zespołu z Bytomia. Atena uległa jeszcze drużynom z Piły, z Będzina oraz dwukrotnie drużynie ze Œwiecia i ostatecznie uplasowala się na 14 miejscu na 24 zespoły.
Nie takiego wyniku oczekiwaliœmy po Naszych Mistrzyniach Mazowsza. Miejmy nadzieję, że oprócz goryczy porażki, Nasz zespół wyniesie z występu porzšdna lekcję na przyszłoœć oraz uœwiadomi sobie jak wiele pracy należy wykonać, aby walczyć o najwyższe cele.