2012-07-01
Kadetki w finałach MP!

Pracowity tydzień miała para Anna Maciejewska i Alicja Zięba. Najpierw w poniedziałek rozegrały półfinały Mistrzostw Polski juniorek. Po dobrej grze wygrały dwa spotkanie i również dwa przegrały, co dało im ostatecznie miejsce 7-8. Na pewno w tym występie bardzo im zaszkodziły fatalne warunki w których przyszło im rozgrywać spotkania, szczególnie stan boisk.

Natomiast już w ten weekend, przy przepięknej pogodzie, w sobotę rozpoczęły bój w półfinałach Mistrzostw Polski kadetek. Pierwsze dwa mecze przyniosły dwa gładkie zwycięstwa z parami z woj. podlaskiego i lubelskiego. Trzecie spotkanie już o zakwalifikowanie się do finałów, rozpoczęły nieco rozkojarzone i przegrały go 22:24, ale już w dwóch następnych setach sytuacja wróciła do "normy" i awans do najlepszej szestnastkiw Polsce można było świętować już w sobotni wieczór. W niedzielę jednak Nasze zawodniczki nie spuściły z tonu i w półfinale odprawiły z kwitkiem parę z woj. podkarpackiego. Finał był wewnętrzną sprawą dwóch par mazowieckich, gdyż również w sobotę awans wywalczyła para UKS Plas Warszawa Monika Chudek-Gabriela Osewska. Podobnie jak w Mistrzostwach Mazowsza dwa sety zostały rozstrzygnięte na korzyść pary Maciejewska-Zięba.

Obie pary uzyskały awans do finałów Mistrzostw Polski kaedetek, które odbędą się 21-22.07 w Gorlicach.