Aktualności > 2016powrót do listy

2016-03-11
Artur Wójcik nowym trenerem młodziczek UKS Atena Warszawa!

Artur Wójcik - nowym trenerem młodziczek (2002/2003)!

Oprócz tego będzie pełnił w klubie rolę koordynatora grup młodzieżowych odpowiedzialnego za szkolenie.

Kilka słów o nowym szkoleniowcu:
 - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (magister wychowania fizycznego, trener II klasy piłki siatkowej).
Ze swoimi zespołami juniorek w barwach UMKS MOS Wola Warszawa zdobywał medale Mistrzostw Polski: srebrny (2014) i brązowy (2007), sześć razy uczestniczył w Finałach Mistrzostw Polski (Juniorek, Kadetek, Młodziczek i Młodzików). Z sukcesami prowadzi również szkolenie w Zespole Szkół Sportowych nr 72 w Warszawie (srebrny medal Mistrzostw Polski Gimnazjów, 4 razy zwycięstwo w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, 5 razy zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży).
Prowadził trzy lata zespół AZS AWF Warszawa występujący w II Lidze kobiet.
Trener w latach 2000-2004 jako statystyk wchodził w skład sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski Siatkarzy (udział w Mistrzostwach Świata 2002 w Argentynie, Mistrzostwach Europy 2001 w Czechach i 2003 w Niemczech, Turniejach Kwalifikacyjnych do Igrzysk  Olimpijskich 2000 w Polsce, 2003 w Niemczech i 2003 w Portugalii, w Lidze Światowej 2000 – 2004).
Trener współpracując z Polską Akademią Sportu szkoli również nowych instruktorów sportu o specjalności piłki siatkowej.

Kontakt do trenera: arturw@uksatena.pl