2012-07-23
Anna Maciejewska i Alicja Zięba brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski!!!

Wspaniały sezon plażowy Atenek uwieńczony został największym sukcesem w historii Klubu. Para Anna Maciejewska i Alicja Zięba zostały drugimi wicemistrzyniami Polski w siatkówce plażowej czyli zdobyły brązowe medale!

A oto droga do medalu.

Mecz nr 1 - 2:1 (20;-17;14)

Bubak-Sowińska - UKS Karo Strzelce Opolskie

Masakra, spięte i sparaliżowne Nasze dziewczęta oddają punkt za punktem. Na trybunach konsternacja, czy to są te same dziewczyny co wcześniej wygrywały turnieje, pytają się trenerzy innych ekip. Cały czas przewagę mają przeciwniczki, na szczęście dla Nas w końcówce pierwszego seta to im drżą ręce i wyrgrywamy na przewagi. W drugim secie oblicze gry się nie zmienia, tylko tym razem rywalki gnębią nas do końca. W trzecim ciężko pracujemy, zdobywamy prowadzenie 14:12 , ale to nie koniec emocji, przeciwniczki odrabiają straty, jednak dwa kolejne punkty dla Nas. Jedno wielkie UFFFF.

Mecz nr 2 - 2:0 (19;17)

Wierzgacz-Szczurek - UKS PMOS Chrzanów

Mecz właściwie bez historii. Wróciliśmy do normalnej dobrej gry i w każdym z setów prowadzimy zdecydowanie. Trochę nerwowości w pierwszym secie, zakończonym czwartą lub piatą piłką setową.

Mecz nr 3 - 2:1 (14;-19;9)

Adamek-Płaczek - GLKS Barycz Janów Przygodzki

Mecz o wejście do czwórki zaczynamy bardzo dobrze. Mądra gra taktyczna, pewne piłki grane w ataku i pomimo niesamowitych wyczynów rywalek w obronie wygrywamy zdecydowanie. Początek drugiego seta również dla Nas, ale w tym momencie tracimy z rzędu pięć punktów i szalejące w obronie przeciwniczki nie dają Nam szans na odrobienie strat. Jednak w tie-breaku wracamy do gry z pierwszego seta i wywalczamy awans do półfinału!

Mecz nr 4 - półfinał - 0:2 (-17;-9)

Pietroczuk-Niewińska - MKS Zryw Volley Iława

Przeciwniczki były po prostu lepsze. Jeszcze w pierwszym secie udawało nam się momentami nawiązać walkę, ale kilka piłek, które normalnie wpadało tym razem nie chciało trafić w boisko i przegrywamy. W drugim secie już nie istnieliśmy i pozostała nam walka o brąz. Pierwszy i jedyny przegrany mecz w sezonie.

Mecz nr 5 - mecz o trzecie miejsce Mistrzostw Polski - 2:0 (18;15)

Adamek-Płaczek - GLKS Janów Przygodzki

W meczu o trzecie miejsce spotykamy się ponownie z parą z Wielkopolski, które nieoczekiwanie, ale jak najbardziej zasłużenie wygrywają w meczu o wejście do półfinału z faworyzowaną parą z Mysłowic 2:1. W półfinale przegrały z parą z innego świata Kociołek-Gruszczńska (Mistrzynie Europy do lat 19) i tak jak nam pozostała im walka o trzecie miejsce.

Na trybunach prawie komplet rodzin z obu stron i grono znajomych dopinguje Nasze zawodniczki,. Nie zawodzą, grają bardzo dobrze , konsekwentnie zdobywają przewagę , nie dają szans na odrabianie strat. Jeszcze kilka piłek i szał na trybunach i na boisku. Jest! Jest brąz! Pierwszy w historii Klubu medal. Dziewczyny mają łzy w oczach, trener skacze co najmniej trzy metry w górę.

Piękne zakończenie , pięknego sezonu.

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej.

Końcowa kolejność XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.

1. Gruszczyńska-Kociołek - UKS SMS Łódź

2. Niewińska-Pietroczuk - MKS Zryw Volley Iława

3. Maciejewska-Zięba - UKS Atena Warszawa

4. Adamek-Płaczek - GLKS Barycz Janów Przygodzki

5-6 Szostok-Szczepańska - MOSiR Mysłowice

Chudek-Osewska - UKS Plas Warszawa

Klasyfikacja klubowa w siatkówce plażowej kobiet.

1. MKS Zryw Volley Iława

2. UKS SMS Łódź

3. UKS Atena Warszawa

Klasyfikacja województw w XVIII Ogólnoplskiej Olimpiadzie Młodzieży.

1. woj. warmińsko-mazurskie

2. woj. łódzkie

3. woj. mazowieckie ( trener kadry Robert Komornicki)